Ks. Marcin Bąk do Margaretek: Bóg zapłać, że trwacie na modlitwie za kapłanów

Dnia 15 marca 2024 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach po raz kolejny spotkali się Członkowie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Szczególnymi patronami czuwania była Błogosławiona Rodzina Ulmów.

W szczególnym czasie Wielkiego Postu, przed Cudownym Wizerunkiem Pana Jezusa Cierpiącego, zanosono gorliwą modlitwę w intencji o uświęcenie kapłanów oraz nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Czuwanie rozpoczęło rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła – organizator czuwań.

Podczas konferencji historię Rodziny Ulmów przybliżył zebranym ks. Marcin Bąk – wikariusz parafii św. Brata Alberta w Busku- Zdroju. Po zakończeniu konferencji wspólnie modliliśmy się litanią do Bł. Rodziny Ulmów.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana w intencji o łaskę uświęcenia kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Marcin Bąk. W homilii powiedział: „Kościół Święty, wszyscy jesteśmy znakiem Boga w świecie, znakiem Jego obecności i Jego niezmiennych praw”.

W sposób szczególny zwrócił się również do zebranych Członków Wspólnot Margaretkowych: „Bóg zapłać, że trwacie na modlitwie za kapłanów i o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele, proście dla nas o odwagę i męstwo. Proście o roztropne prowadzenie drogami Ewangelii nasze małe wspólnoty parafialne, naszą kielecką diecezje z jej pasterzem i cały Kościół powszechny”.

Homilię zakończył modlitwą: „Niech Błogosławiona Rodzina Ulmów będzie dla nas wzorem odważnego stawania po stronie jedynej prawdy – Boga i Jego prawa”.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele.

Wspólnie modliliśmy się również Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie oraz Kompleta.

Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- pw. Wniebowzięcia NMP w Kielcach (Katedra) z ks. Mateuszem Parobcem
- pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach z ks. dr. Zdzisławem Sideł
- pw. Grobu Bożego w Miechowie z ks. dr. Michałem Kościańskim
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. Damianem Jędrzejczykiem
- pw. Wniebowzięcia NMP w Proszowicach
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach