Ks. Marcin Kowalski członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej

Kapłan diecezji kieleckiej, ks. dr hab. Marcin Kowalski, został członkiem Papieskiej Komisji Biblijnej. – To wyróżnienie, ale również wyzwanie i z pewnością także zaskoczenie – mówi biblista w rozmowie z Radiem eM Kielce.

Papieska Komisja Biblijna złożona jest z kardynałów i naukowców. Powstała w 1902 r. Decyduje o  stanowisku Kościoła wobec Biblii i nauk biblijnych.

– Na początku miała ona strzec i dbać o prawowierność badań biblijnych. Od lat siedemdziesiątych jest ona bardziej naukowa i opracowuje pewne kwestie związane z naukami biblijnymi – tłumaczy ks. Marcin Kowalski.

W rozmowie z naszym radiem ksiądz Kowalski przyznaje, że dołączenie do komisji odbiera jako wyróżnienie, ale również wyzwanie i zaskoczenie. – To grono biblistów z całego świata. Bycie częścią tego zespołu to również ogromne zaufanie dla Kościoła w Polsce, ponieważ mieliśmy już Polaków w tym ciele – przypomina nasz rozmówca.

Z Papieskiej Komisji Biblijnej odchodzi teraz ks. profesor Henryk Witczyk, który również jest kapłanem diecezji kieleckiej.

tekst za: em.kielce.pl