Ks. Marcin Rokita do Margaretek: Oddajecie swoje życie za nas kapłanów broniąc nas w różnych rozmowach, kiedy świat rzuca w nas kamieniami

W piątek, 17 maja 2019 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach po raz kolejny zgromadzili się Członkowie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej, aby modlić się w intencji Kapłanów.

Naszej modlitwie patronowała św. Joanna Beretta-Molla - włoska lekarka, która oddała swoje życie, żeby jej dziecko mogło bezpiecznie przyjść na świat.

W atmosferę tajemnicy paschalnej wprowadziło nas rozważanie o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek, po którym nastąpiło nabożeństwo Drogi Światła, przypominające o radości wypływającej ze spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym. W konferencji czasie sylwetkę św. Joanny przybliżył ks. dr Marcin Rokita, ekonom Diecezji Kieleckiej. Następnie wierni uczcili Relikwie Św. Joanny.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana w intencji o łaskę uświęcenia kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. dr Marcin Rokita.

W homilii zwrócił się do zebranych słowami: - „Drodzy Członkowie Wspólnot Margaretkowych! Wy oddajecie swoje życie za kapłanów modląc się za nas. Jestem również przekonany o tym, że oddajecie swoje życie za nas kapłanów broniąc nas w różnych rozmowach, wtedy kiedy świat rzuca w nas kamieniami, kiedy świat chce podeptać sakrament kapłaństwa. Za to wasze świadectwo wiary i świadectwo waszego męczeństwa jesteśmy wam bardzo wdzięczni. Jesteście naszą siłą, jesteście naszym skarbem, Jezus modli się w was za nas”.

Zebrani odnowili również przyrzeczenia chrzcielne. W czasie Mszy św. swoje przyrzeczenie złożyła nowopowstała Wspólnota Margaretkowa. Nasza modlitwa była w tym dniu szczególnym dziękczynieniem za dar kapłaństwa z racji rocznic przyjęcia sakramentu kapłaństwa, które w najbliższym czasie będą przeżywać nasi kapłani. Z tej okazji przedstawiciele Wspólnot Margaretkowych złożyli wszystkim obecnym Kapłanom serdeczne życzenia.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Wspólnie modliliśmy się również Litanią Loretańską oraz Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek.

Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie oraz kompleta. Po zakończonej modlitwie uczestnicy czuwania spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział Kapłani oraz wierni z Parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach - ks. prałat Grzegorz Pałys
- pw. Św. Józefa w Kielcach - ks. Michał Kościański
- pw. Matki Bożej Różańcowej w Smardzowicach - ks. Łukasz Duraj
- pw. Św. Idziego w Tczycy - ks. Krzysztof Toboła
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach - ks. Kordian Duda
- pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rogowie - ks. Adam Dziadek
- pw. Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach - ks. Wojciech Oczkowicz
- pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Strawczynie
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu - ks. Andrzej Michniewski (diecezja sosnowiecka)
- pw. Macierzyństwa NMP w Bolesławiu - ks. Krzysztof Pasek (diecezja sosnowiecka)