Ks. Michał Glin najlepszym nauczycicelem w powiecie kieleckim

Dnia 28 maja 2015 r. ks. Michał Glin, wikariusz w parafii św. Stanisława w Mniowie i prefekt Zespołu Szkół im. Jana Pawła II odebrał tytuł „Belfra Roku 2015” - czyli najlepszego nauczyciela w powiecie kieleckim – zdobywając I miejsce.

Ks. Glin zdobył jednocześnie II miejsce w rankingu na najlepszego nauczyciela w całym województwie świętokrzyskim.

Do konkursu nauczyciele byli nominowani przez uczniów i rodziców. Biskup kielecki Jan Piotrowski, gdy dowiedział się o nominacji ks. Glina, wyraził swoje uznanie i życzył mu zwycięstwa. Tak też się stało.

Warto w tym miejscu także wspomnieć, że w powiecie jędrzejowskim podobne wyróżnienie – czyli I miejsce zdobył o. Jakub Zawadzki – katecheta w Szkole Podstawowej nr 3 w Jędrzejowie. Zakonnik klasztoru Ojców Cystersów zajął również VIII miejsce w województwie świętokrzyskim.

Uroczysta gala finałowa została zorganizowana przez dziennik „Echo Dnia” w hotelu „Uroczysko" w Cedzynie. Nagrody wręczał m.in. Adam Jarubas – marszałek województwa świętokrzyskiego. Obecni byli także m.in. Bożentyna Pałka-Koruba, wojewoda świętokrzyska oraz Małgorzata Muzoł, świętokrzyska kurator oświaty.

mhas

Foto: Łukasz Zarzycki - „Echo Dnia”