Ks. Michał Kościański do Margaretek: Odnajdujmy radość w przebywaniu z Bogiem

W piątek, 19 maja 2023 r. po raz kolejny w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach na wspólnej modlitwie zgromadzili się Członkowie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej. Patronem czuwania był św. Florian.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy rozważaniem o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie wszyscy zebrani uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej pod przewodnictwem ks. Krzysztofa Toboły.

W konferencji sylwetkę św. Floriana przybliżył ks. dr Michał Kościański – wikariusz parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana o łaskę uświęcenia kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w Kościele, której przewodniczył ks. Michał Kościański.

W homilii ks. Kościański zachęcił zebranych do odnajdywania radości nie tylko w ziemskich sukcesach, ale wzorem świętego patrona czuwania w osobistej relacji z Bogiem. – Za wstawiennictwem św. Floriana odnajdujmy radość z tego przede wszystkim, że kochamy Pana Boga; odnajdujmy radość w tym przebywaniu z Bogiem, cieszmy się z tego, że możemy tutaj przebywać, że wspólnie możemy się modlić o liczne i święte powołania do kapłaństwa, ale też módlmy się za siebie nawzajem, żebyśmy mogli rzeczywiście być blisko Boga.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęła się Adoracja Najświętszego Sakramentu o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz o nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Wspólnie modliliśmy się również Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek.
Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie oraz Kompleta.

Po zakończonej modlitwie uczestnicy czuwania spotkali się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- Św. Józefa Robotnika w Kielcach z ks. dr. Michałem Kościańskim
- katedralnej Wniebowzięcia NMP w Kielcach z ks. Mateuszem Parobcem
- Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztof Tobołą
- Św. Apostołów Piotra i Pawła z ks. Wojciechem Czerwikiem
- Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. kan. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach
- Wniebowzięcia NMP w Strawczynie
- Św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- Św. Wacława w Irządzach
- Bożego Ciała w Słomnikach
- Św. Wojciecha w Niedźwiedziu