Ks. Michał Kościański w Imbramowicach: Bóg ma doskonały plan na nasze życie małżeńskie i kapłańskie

W piątek, 22 kwietnia 2022 r. – w radości przeżywania oktawy Świąt Zmartwychwstania Pańskiego – Wspólnoty Margaretkowe Diecezji Kieleckiej po raz kolejny spotkały się w Regionalnym Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy modlitwą Koronki do Miłosierdzia Bożego połączoną z rozważaniem fragmentów „Dzienniczka” Św. Siostry Faustyny pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek.  Następnie zebrani wzięli udział w nabożeństwie Drogi Światła której przewodniczył  ks. Krzysztofa Toboła oraz osoby modlące się we Wspólnotach Margaretkowych z różnych parafii naszej diecezji.

Podczas konferencji ks. Michał Kościański, wikariusz parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach, przybliżył nam postać patrona czuwania – św. Jana Kantego.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Michał Kościański. W homilii, nawiązując do fragmentu Ewangelii opowiadającej o ukazaniu się Zmartwychwstałego nad Jeziorem Tyberiadzkim, mówił: „Kiedy słuchamy Pana Jezusa i wypełniamy w naszym życiu Jego wolę, to dzieje się cud. Nie tylko spełniają się nasze plany, marzenia, spełnia się to, co zamierzaliśmy, chociaż w sposób inny niż myśleliśmy. Trzeba pamiętać, że Bóg jest doskonały i ma doskonały plan na nasze życie małżeńskie, kapłańskie (…). Módlmy się, abyśmy słuchali po prostu Pana Boga, abyśmy byli Mu posłuszni, żebyśmy po prostu zaufali Panu Bogu i żeby w naszym życiu zawsze był Jezus”.

W czasie Mszy św. zgromadzeni odpalili świece od Paschału oraz wzajemnie przekazali sobie światło, głosząc dobrą nowinę o zmartwychwstaniu. Przy świetle zapalonych świec odnowiliśmy również przyrzeczenia złożone na Chrzcie Świętym.

Następnie modliliśmy się wspólnie adorując Chrystusa Zmartwychwstałego w Najświętszym Sakramencie. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, w czasie którego modliliśmy się Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek oraz kompletą.

Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział Kapłani oraz wierni z parafii:
- św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Grzegorzem Pałysem
- św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Kielcach z ks. Danielem Olejarczykiem
- Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- św. Andrzeja Apostoła w Sieciechowicach
- Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- Św. Wojciecha w Niedźwiedziu
- Bożego Ciała w Słomnikach
- Ks. Władysław Ogonowski