Ks. Mirosław Cisowski: Przed wakacjami dużo młodzieży przystępuje do Sakramentu Bierzmowania

Przyjęcie Sakramentu Bierzmowania poprzedzone jest przygotowaniem młodych ludzi i ich rodzin. – „Dawniej koncentrowało się ono na wiedzy, dziś bardziej na doświadczeniu Pana Boga” - podkreśla ks. dr Mirosław Cisowski, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Ks. Cisowski zaznacza, że Sakrament Bierzmowania oraz obecność biskupa w parafii jest świętem dla tej wspólnoty. – „Owszem, ważne jest zewnętrznie przygotowywanie świątyni. Jednak najważniejsze jest spotkanie z Chrystusem i doświadczenie Ducha Świętego, który jest nieuchwytny, ale jego owoce są widoczne” – mówił ks. Mirosław Cisowski w audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat.

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM