Ks. Rafał Dudała: Święty Jan Paweł II jest naszym mentorem i przyjacielem

Fenomen osoby i nauczania św. Jana Pawła II jest niezaprzeczalny. Ojciec Święty jest inspiratorem dla tych, którzy się uczą i tych, którzy nauczają - mówił ks. prof. Rafał Dudała, rektor Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach, na antenie Radia eM Kielce, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

Jak podkreślał ks. Dudała, Papież Polak jak mało kto łączył w sobie dwa wymiary – nauczyciela i ucznia.

- Ojciec Święty przez całe życie nieustannie uczył się rzeczywistości, człowieka. Jednocześnie nauczał innych, jeszcze przed wydarzeniami 1978 roku, jako profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, później – jako Pasterz Kościoła  - wyjaśniał rektor Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach.

Jak dodał, św. Jan Paweł II jest także patronem rodzin.

- To była bardzo mądra decyzja papieża Benedykta XVI i duża intuicja, kiedy po beatyfikacji ogłoszono Jana Pawła II patronem rodziny. Wsłuchując się w jego nauczanie, odkrywamy rodzinę jako przestrzeń która wzmacnia duszpasterstwo i poszerza nasz horyzont – powiedział  ks. prof. Rafał Dudała.

tekst za: em.kielce.pl

>> Posłuchaj całej audycji