Ks. Sylwester Robak: Pan Jezus powierzył świętej Faustynie wielką misję

We wtorek, 22 lutego przypada 91. rocznica objawień Pana Jezusa św. siostrze Faustynie Kowalskiej. O tym ważnym dla Kościoła i kultu Bożego Miłosierdzia wydarzeniu mówił w programie „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat, na antenie Radia eM Kielce, ks. dr Sylwester Robak, wikariusz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach oraz egzorcysta diecezji kieleckiej.

– Była to pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Siostra Faustyna kładła się spać po wieczornych modlitwach zakonnych. Zobaczyła Jezusa, który przyszedł do niej. Mówił, że żąda, aby namalowała obraz na podstawie wizerunku, który widzi i podpisała „Jezu, ufam Tobie”. Na drugi dzień poinformowała o tym swoją przełożoną. Natrafiła przy tym na olbrzymie trudności. Pan Jezus dał jej jednak misję do spełnienia – tłumaczył ks. dr Sylwester Robak.

>> Posłuchaj całej audycji