Ks. Tadeusz Skolimowski do Margaretek: Jezus chce, żebyśmy byli Jego uczniami

W piątek, 17 lutego 2023 r. w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach odbyło się kolejne Czuwanie Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

Czuwanie rozpoczęliśmy się rozważaniami o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek, po których odbyła się Droga Krzyżowa.

Podczas konferencji sylwetkę patrona czuwania – św. Józefa Marello przybliżył ks. Tadeusz Skolimowski OSJ – józefita, proboszcz parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana o uświęcenie kapłanów i osób konsekrowanych oraz nowe i święte powołania do Służby Bożej w Kościele. Podczas homilii ks. Skolimowski w sposób szczególny pochylił się nad słowami Chrystusa z odczytanego fragmentu Ewangelii: „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje” (Mk 8,34). Ks. Tadeusz zwrócił się do zebranych: „W dzisiejszych czasach także nie jest łatwo, kiedy tak wiele nam świat podsuwa propozycji, kiedy tak wiele człowiek dokonuje różnych wyborów, kiedy podsuwa się myśl, że to człowiek jest najważniejszy, że on powinien być w centrum, nie raz może ulegamy temu, że kręcimy się wokół własnego „ja”, a Jezus Chrystus, chce żebyśmy byli Jego uczniami, którzy potrafią żyć Jego nauką, którzy potrafią kochać Boga, którzy potrafią kochać bliźniego”.

Po zakończeniu Mszy św. rozpoczęliśmy adorację Najświętszego Sakramentu. Następnie uczestniczyliśmy w Nowennie do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Zwieńczeniem naszej modlitwy było błogosławieństwo lourdzkie oraz Kompleta. Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się wspólnie w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członków Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział wierni oraz kapłani z parafii:
- Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Kielcach z ks. Mateuszem Parobcem
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. Grzegorzem Pałysem