Ks. Wiesław Stępień objął uroczyście parafię na Barwinku

Ks. prałat Wiesław Stępień został uroczyście wprowadzony na urząd proboszcza parafii św. Stanisława, Biskupa i Męczennika w Kielcach. Eucharystii w Uroczystość Wniebowzięcia NMP przewodniczył Ksiądz Biskup Marian Florczyk.

– Życzymy księdzu proboszczowi Wiesławowi, by ten duch pokornej służby niósł umocnienie wiary parafian i wzajemnego zaufania. Parafia to wspólnota dobrych ludzi, którzy mają wielki kult Boga i Maryi. Ludzi troskliwych o wiarę i miejsce kultu – kościół. O tym świadczy ta wybudowana świątynia. Mówię, jako świadek, bo mieszkańcy tej dzielnicy bili moimi parafianami, gdy pracowałem na Baranówku. Przy tej okazji słowo wdzięczności kieruję do księdza Mariana Janusa, pierwszego proboszcza tej parafii za kilkudziesięcioletnią pracę duszpasterską – mówił w homilii biskup.

Ks. Wiesław Stępień w rozmowie z Radiem eM mówi, że choć przeprowadzka była trudna, to ze swoją nową parafią wiąże duże nadzieje. – Jestem dobrej myśli. Jest to oczywiście dla mnie nowe wyzwanie, tym bardziej, że będzie to inny rodzaj pracy. W Wiślicy dużo czasu zajmowała praca z zabytkami, a na duszpasterstwo zostawało trochę mniej czasu, zwłaszcza, że wspólnota była mniejsza. Tutaj mam zamiar nastawić się bardziej na budowanie żywej wspólnoty wiernych, żywego Kościoła. Z radością podejmuję nowe obowiązki – podkreślił.

Ks. Wiesław Stępień był proboszczem parafii w Wiślicy przez 12 lat. Na tym stanowisku zastąpił go ks. Andrzej Waligórski.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć