Ks. Wojciech Czerwik w Imbramowicach: Wasza modlitwa za nas kapłanów nas umacnia

W piątek, 19 sierpnia 2022 r. Wspólnoty Margaretkowe Diecezji Kieleckiej po raz kolejny spotkały się w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach na wspólnej modlitwie.

Dzięki życzliwości Sióstr Norbertanek mogli podziwiać obraz Matki Bożej „chórowej”, który zza klauzury przynoszony jest do Sanktuarium tylko raz w roku, w uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Dzieje się tak na pamiątkę ocalenia Klasztoru przed najazdem Kozaków, które Siostry przypisywały Matce Bożej, przed której obrazem modliły się wtedy w chórze.

Czuwanie rozpoczęła wspólna modlitwa różańcowa. Następnie zebrani uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła – organizator czuwań.

W konferencji ks. Wojciech Czerwik, wikariusz parafii  pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy, przybliżył postać bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, która patronowała naszemu czuwaniu.

O godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim rozpoczęliśmy Mszę św. koncelebrowaną, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Wojciech Czerwik. W homilii zwrócił uwagę na niezwykłą wymowę Liturgii Słowa, która przypomniała największe przykazanie – Przykazanie Miłości Boga i Bliźniego, w kontekście życia i posługi bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej. Do zgromadzonych Członków Wspólnot Margaretkowych ks. Wojciech zwrócił się słowami: „To Wasza modlitwa za nas kapłanów nas umacnia. To z Waszych serc przepełnionych modlitwą i miłością do drugiego człowieka wypływa to wołanie do Boga. Za tę Waszą modlitwę, która daje siłę, DZIĘKUJĘ”.

Po zakończeniu Mszy św. wspólnie adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Modliliśmy się również Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego. Wspólną modlitwę zakończyliśmy Kompletą.

W czuwaniu wzięli udział kapłani oraz wierni z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach z ks. prałatem Grzegorzem Pałysem
- pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Żarnowcu z ks. Adolfem Drożyńskim
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą