Książka z dedykacją

Siedemnaście lat temu ukazało się opracowanie Katechizm sercem pisany, poświęcone przepowiadaniu Księdza Biskupa Mieczysława Jaworskiego, którego 22. rocznica śmierci (narodzin dla nieba) przypada dzisiaj.

Jego autor, ks. Stefan Radziszewski, pielgrzymował z Biskupem na Jasną Górę, z rąk Biskupa Mieczysława otrzymał święcenia diakonatu, jako neoprezbiter pracował przez cztery lata w rodzinnej parafii Księdza Biskupa we Włoszczowie, był także słuchaczem Jego ostatniej homilii (w Proszowicach, w dniu Wniebowzięcia NMP). Będąc studentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zajmował się kazaniami Biskupa Mieczysława Jaworskiego, czego owocem jest właśnie książka Katechizm sercem pisany (Wyd. Jedność, Kielce 2006).

Wczoraj - w serii Biblioteki Kieleckich Studiów Teologicznych - ukazała się książka Analfabeta na wyspie nihilistycznych narcyzów, niejako katechizm a rebours, ukazująca, czym jest świat bez miłosierdzia. W piętnastu esejach autor wprowadza nas w arkana LIT-PEDu oraz współczesnej antropologii, podążając za różnymi wcieleniami NN-a, istoty, która zapomniała o duchowości i swoim powołaniu do zbawienia. „Analfabeta na wyspie NN” to dobry pomysł na ostatnie dni sierpnia (a jeszcze lepszym byłoby nawiedzenie starego kościółka na Białogonie i osobiste spotkanie z autorem piętnastu esejów lit-pedagogicznych).

ks. Stefan Radziszewski, Analfabeta na wyspie nihilistycznych narcyzów, Wydawnictwo „Jedność”, Kielce 2023, s. 287.