Księża spotkali się na wspólnej modlitwie

W sobotę, 5 marca 2022 r., odbył się Rejonowy dzień skupienia dla kapłanów diecezji kieleckiej. Organizatorami byli dekanalni Ojcowie Duchowni wraz z Dziekanami dekanatów, w których zaplanowano spotkanie księży.

Spotkania miały miejsce w kilku parafiach diecezji: Busku-Zdroju (par. św. Brata Alberta), Chęcinach, Kazimierzy Wielkiej (par. podwyższenia Krzyża Świętego), Kielcach (kaplica WSD św. Kazimierza), Miechowie oraz Włoszczowie (par. bł. Józefa Pawłowskiego). Program rejonowego dnia skupienia rozpoczął się o godz. 10.00 modlitwą z Liturgii Godzin a następnie wyznaczeni prelegenci wygłosili konferencję, której tytuł został zaczerpnięty z Listu Apostolskiego Dominicae cenae Ojca Świętego Jana Pawła II do wszystkich biskupów Kościoła o tajemnicy i kulcie Eucharystii z 1980 r.: „Jesteśmy w sposób szczególny i wyjątkowy związani z Eucharystią. Jesteśmy niejako «z Niej»i«dla Niej». Jesteśmy też za Nią w sposób szczególny Odpowiedzialni (DC, 2).

W dalszej części nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz indywidualna adoracja. Była również możliwość skorzystania z sakramentu Pokuty i Pojednania. Całość zakończyła się w samo południe modlitwą Anioł Pański.

Rejonowy dzień skupienia należy do tzw. permanentnej formacji kapłańskiej i obok Rekolekcji kapłańskich oraz Konferencji rejonowej jest spotkaniem obowiązkowym dla wszystkich księży.

KTka

Foto: Chęciny (ks. Paweł Latos)

Busko-Zdrój (ks. Tomasz Kaczówka)

Kielce (ks. Krzysztof Tkaczyk)