Kwietniowe czuwanie Wspólnot Margaretkowych

W piątek, 21 kwietnia 2023 r. – w radości przeżywanego okresu wielkanocnego – Wspólnoty Margaretkowe Diecezji Kieleckiej po raz kolejny spotkały się w Regionalnym Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach.

Wspólną modlitwę rozpoczęliśmy rozważaniem o Męce Pańskiej pod duchowym przewodnictwem Sióstr Norbertanek. Następnie zebrani wzięli udział w nabożeństwie Drogi Światła której przewodniczył  ks. Krzysztofa Toboła oraz osoby modlące się we Wspólnotach Margaretkowych z różnych parafii naszej diecezji.

Podczas konferencji o. Robert Krawiec OFMCap przybliżył postać patrona czuwania – bł. Honorata Koźmińskiego.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył i homilię wygłosił o. Robert Krawiec OFMCap. W homilii szczególną uwagę zwrócił na pięć zadań które w swoim życiu powinien wypełniać każdy wierzący: 1) adorować Boga, 2) tworzyć Kościół, 3) czynić miłosierdzie, 4) formować się i 5) apostołować. Na zakończenie zwrócił się do zebranych słowami: „Niech Pan Jezus pobłogosławi nas, święci niech nas wspierają, zachęcają, żebyśmy w tej drodze do nieba, przez to życie doczesne nie ustali, żebyśmy mieli taką pasję Jezusa, żebyśmy kochali Pana Boga, żebyśmy mieli takie szczęście bycia osobami wierzącymi teraz, już tutaj na ziemi.”

W czasie Mszy św. zgromadzeni odpalili świece od Paschału oraz wzajemnie przekazali sobie światło, głosząc dobrą nowinę o zmartwychwstaniu. Przy świetle zapalonych świec odnowiliśmy również przyrzeczenia złożone na Chrzcie Świętym.

Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy w intencji księży Wojciecha i Macieja Radejów złożyły nowopowstałe Wspólnoty Margaretkowe.

Następnie modliliśmy się wspólnie adorując Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie, w czasie którego modliliśmy się Nowenną do Pana Jezusa Cierpiącego pod przewodnictwem Sióstr Norbertanek oraz kompletą.

Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w Spichlerzu na poczęstunku przygotowanym przez Członkinie Wspólnot Margaretkowych.

W czuwaniu wzięli udział kapłani oraz wierni z parafii:
- Katedralnej Wniebowzięcia NMP w Kielcach z ks. Mateuszem Parobcem
- Św. Józefa w Kielcach z ks. Michałem Kościańskim
- św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. Grzegorzem Pałysem
- Grobu Bożego w Miechowie z ks. Mateuszem Mastalerzem
- Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku- Zdroju
- Trójcy Świętej w Działoszycach z ks. Damianem Jędrzejczykiem
- Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- Wniebowzięcia NMP w Proszowicach
- NMP Królowej Polski w Klimontowie
- św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą