Leszczyny: Kolędnicy misyjni dzieciom z Indii

Już po raz trzeci uczniowie Szkoły Podstawowej w Leszczynach brali udział w kolędowaniu misyjnym. Zwyczaj ten narodził się w krajach niemieckojęzycznych. W Polsce po raz pierwszy kolędnicy misyjni wyruszyli z dobrą nowiną w 1993 r. W tym roku ofiary zebrane podczas tej akcji przeznaczone zostaną dla dzieci w Indiach, aby mogły się rozwijać i kształcić.

W drugi dzień Bożego Narodzenia – w dzień Świętego Szczepana na Mszy św. o godz. 10.30 odbyła się prezentacja, błogosławieństwo i  rozesłanie kolędników, którego dokonał ks. Tomasz Kubicki, wikariusz.

Przebrani w barwne stroje z krajów misyjnych i nawiązujące do tematyki Bożego Narodzenia pod opieką pani katechetki wędrowali od domu do domu  prezentując scenkę o sytuacji swoich rówieśników w Indiach.

Mieszkańcy Leszczyn serdecznie przyjmowali małych misjonarzy składając ofiary oraz obdarowując dzieci słodkościami. Kolędnicy zaś zostawiali  pamiątkę (w kształcie dzbana) z napisem:

Kroplą modlitwy zmienisz los świata.
Kroplą dobroci wspomożesz brata.

Im więcej dasz-tym więcej dostaniesz.
Takie to nasze z Bogiem działanie!

Dziękujemy wszystkim dzieciom za trud kolędowania, rodzicom i opiekunom za pomoc oraz odwiedzanym rodzinom za życzliwość i złożoną ofiarę.

Dorota Tokarska
KATECHETKA