Margaretki dziękowały za 7 lat spotkań modlitewnych w Imbramowicach

W piątek, 16 września 2022 r. po raz kolejny w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach spotkali się Członkowie Wspólnot Margaretkowych wraz z kapłanami, aby wspólnie prosić o łaskę świętości dla kapłanów i o dar nowych powołań do Służby Bożej.

W tym szczególnym czasie dziękowaliśmy dobremu Bogu i ludziom dobrej woli za 7 lat wspólnej modlitwy przed cudownym Obliczem Pana Jezusa Cierpiącego. Naszą modlitwę zanosiliśmy przez wstawiennictwo świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

Siostry Norbertanki rozważaniem Męki Pańskiej wprowadziły wszystkich w atmosferę miejsca spotkania. Następnie uczestniczyliśmy w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, której przewodniczył ks. Krzysztof Toboła – moderator Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej.

W konferencji, podkreślając rolę spotkania i wspólnej modlitwy w drodze do świętości, ks. Krzysztof zwrócił się do zebranych słowami: „My tutaj nie tylko wpatrujemy się w świętych, jesteśmy zachwyceni ich życiem, ich drogą do świętości, ale też szukamy własnej drogi do świętość, która zawsze ma początek w Bogu i do Boga prowadzi. Pogłębiamy swoją więź z Bogiem, a zawsze czynimy to we wspólnocie modlitwy”. Wszyscy zebrani otrzymali również pamiątkowe obrazki.

O godz. 21.00 rozpoczęła się Msza św. koncelebrowana przez 12 prezbiterów, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Michał Kasprzyk. Podczas homilii, podkreślając rolę Margaretek we wspólnocie Kościoła, ks. Michał powiedział: „Wszyscy Ci, którzy włączają się w tę sztafetę modlitwy za kapłanów, pragną wziąć na swoje barki ten codzienny obowiązek, doskonale wiedzą czym jest Kościół”. W procesji z darami uroczyście przekazany został III tom „Księgi Wspólnot Margaretkowych”, w której zawarte są wpisy oraz fotorelacje ze wszystkich spotkań modlitewnych w Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach. Podczas czuwania przyrzeczenie modlitwy złożyły trzy nowopowstałe Wspólnoty Margaretkowe.

W modlitwie uwielbienia przed Wystawionym Najświętszym Sakramentem trwaliśmy do godziny 23.30, prosząc o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania do Służby Bożej w Kościele a także powierzając intencje złożone przez pielgrzymów zanoszone w modlitwie Nowenny do Pana Jezusa Cierpiącego. Czuwanie zakończyło błogosławieństwo lourdzkie i  Kompleta. Po zakończeniu czuwania spotkaliśmy się w spichlerzu na wyjątkowym, przygotowanym specjalnie na tę okazjępoczęstunku.

Do września tego roku w „Księdze Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej” odnotowano 540 Wspólnot Margaretkowych otaczających modlitwą 320 Kapłanów diecezjalnych i zakonnych, w 51 parafiach Diecezji Kieleckiej.

W jubileuszowym czuwaniu wzięło udział około 200 osób i 12 kapłanów z parafii:
- pw. Św. Maksymiliana Kolbego w Kielcach z ks. Grzegorzem Pałysem
- pw. Św. Józefa w Kielcach z ks. Michałem Kościańskim
- katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z ks. Mateuszem Parobcem
- pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju z ks. Tomaszem Wróblem
- pw. Św. Bartłomieja w Chęcinach z ks. Stanisławem Lodzińskim
- pw. Św. Anny w Bobinie z ks. Damianem Łabuzem
- pw. Św. Idziego w Tczycy z ks. Krzysztofem Tobołą
- pw. Wniebowzięcia NMP w Strawczynie z ks. Mateuszem Magierą
- pw. Bożego Ciała w Słomnikach z ks. Filipem Korbanem
- pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Koniuszy z ks. Wojciechem Czerwikiem
- pw. Bożego Ciała w Busku-Zdroju
- pw. Św. Brata Alberta w Busku-Zdroju
- pw. Św. Andrzeja w Sieciechowicach
- pw. Św. Wojciecha w Niedźwiedziu
- pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Kacicach
- pw. Św. Mikołaja w Imielnie
- pw. Św. Wacława w Irządzach
- pw. Św. Wawrzyńca Michałowie
- pw. Św. Marii Magdaleny w Dobrowodzie
- pw. Nawiedzenia NMP w Pińczowie
- pw. Św. Mikołaja w Dłużcu z ks. Andrzejem Michniewskim (diecezja sosnowiecka)
- Ks. Janusz Stach – kustosz Sanktuarium Męki Pańskiej w Imbramowicach

Zapraszamy na kolejne czuwanie, które odbędzie się 21 października 2022 r. Patronem czuwania będzie bł. Bartolo Longo- Apostoł Modlitwy Różańcowej.

Zachęcamy również do zgłaszania Wspólnot Margaretkowych istniejących w parafiach naszej diecezji w celu dokonania wpisu do „Księgi Wspólnot Margaretkowych Diecezji Kieleckiej”. Można to uczynić wypełniając formularz - klknij TUTAJ lub wysyłając zgłoszenie na adres mailowy: margaretkikielce2021@gmail.com