Maturzyści naszej diecezji pielgrzymowali na Jasną Górę

Dnia 14 marca 2022 r. odbyła się XXIV Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”. W tym roku przed Oblicze Matki Bożej Częstochowskiej przybyło 1486 maturzystów z 30 szkół oraz 148 opiekunów. Mszę św. pod przewodnictwem Biskupa Andrzeja Kalety koncelebrowało 30 księży.

Maturzyści podczas pielgrzymki wysłuchali najpierw świadectwa kleryka z naszego Wyższego Seminarium Duchownego oraz mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania. Następnie o godz. 11.00 uczestniczyli w Eucharystii. Po zakończonej Eucharystii młodzież modliła się podczas Drogi Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich, rozważania przygotowała młodzież z Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju.  Oprawę muzyczną pielgrzymki zapewniła Schola parafialna z Małogoszczy oraz klerycy naszego seminarium.

Ostatnim etapem pielgrzymowania młodzieży był akt zawierzenia przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Dziękujemy młodzieży za udział w pielgrzymce, za postawę powagi i modlitwy. Słowa podziękowania kierujemy również do opiekunów poszczególnych grup księży, sióstr zakonnych i katechetów.

Ks. dr Karol Zegan
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO