Maturzyści z diecezji kieleckiej na Jasnej Górze

Za nami pierwszy dzień Diecezjalnej Pielgrzymki Maturzystów na Jasną Górę. Młodzież klas maturalnych już po raz dwudziesty szósty pielgrzymuje do tronu Matki Bożej Częstochowskiej. Tegoroczna pielgrzymka odbywa się pod hasłem: „Matko Kościoła umocnij wiarę naszą!”.

Pielgrzymka rozpoczęła się od zawiązania wspólnoty i modlitwy różańcowej poprowadzonej przez kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, którzy towarzyszyli młodym w sanktuarium maryjnym dając świadectwo wiary i powołania.

O godzinie 11.00 w Bazylice Msze św. za maturzystów odprawił Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. W homilii uczulił młodzież na umiejętność odczytywania znaków czasu, jak ten który jest nam znany z Ewangelii jako znak Jonasza. Ponadto zachęcił pątników, aby zawsze z odwagę wchodzili na Jasną Górę w swoim życiu i tam wsparci orędownictwem Matki Bożej szukali drogi swojego życia i sił do realizacji woli Boga.

Po Eucharystii pielgrzymi uczestniczyli w Drodze Krzyżowej na wałach jasnogórskich wsłuchując się w rozważania przygotowane przez młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie, która swoją modlitwą, śpiewem i świadectwem pomogła wszystkim uczestnikom spotkania przeżyć w skupieniu Msze św., Drogę Krzyżową i adorację z aktem zawierzenia Pani Jasnogórskiej.

Łącznie dzisiejszego dnia w pielgrzymce udział wzięło 852 osoby, w tym 67 opiekunów oraz 785 maturzystów.

Składam serdecznie podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania dzisiejszego spotkania i umożliwili młodzieży udział w tak ważnym dla nich wydarzeniu. Na ręce Agnieszki Prędoty-Gad – dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie składam słowa wdzięczności dla wszystkich Dyrekcji Szkół oraz nauczycieli i wychowawców, którzy razem ze swoimi uczniami modlili się na Jasnej Górze.

ks. dr Paweł Ścisłowicz
DYREKTOR WYDZIAŁU KATECHETYCZNEGO
KURII DIECEZJALNEJ W KIELCACH

__________