Medycy z Kielc na medytacji w Tyńcu

W ostatni weekend pracownicy Służby Zdrowia z Kielc odbyli swoje Rekolekcje w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Rekolekcje były oparte na modlitwie Jezusowej podczas której powtarzana jest formuła: „Panie Jezu Chryste Synu Boży, zmiłuj się nade mną, grzesznikiem”.

To klasyczne wezwanie w tej modlitwie, która jest nawiązaniem do Nowego Testamentu. Uczestnicy Rekolekcji medytowali kilka razy dziennie, brali udział w modlitwie Liturgią Godzin i codziennej Mszy Świętej.

 

Świadectwa uczestników

„W pięknej scenerii starego tynieckiego opactwa, zatopiona w ciszy, mogłam na czas rekolekcji odsunąć sprawy dnia codziennego, to było wyzwalające i oczyszczające” – Beata (lekarz pediatra).

„To był dla mnie czas wyciszenia, nabrania dystansu do tego co wokół, ale przede wszystkim czasem przylgnięcia do Jezusa. To było bardzo kojące doświadczenie w  moim  życiu” – Katarzyna (psycholog).

„Te rekolekcje to były bezcenne chwile wyciszenia i ucieczki od zwariowanego pędu współczesnego świata. Modlitwa prosta , wręcz ascetyczna, niezwykle głęboka. Tyniec będzie dla mnie miejscem powrotów” – Ewa (lekarz pediatra).

„Piękna medytacja chrześcijańska, niesamowite odkrycie nowej formy modlitwy kojącej ducha, ucząca balansu duchowo – psychicznego” – Patrycja (pielęgniarka).