Męski Różaniec w Kielcach

Za nami drugi męski różaniec zorganizowany przez Rycerzy Kolumba. We wspólną modlitwę włączyło się liczne grono kielczan.

Dzisiejszy męski różaniec rozpoczął się Mszą św. w Bazylice Katedralnej. - Dziś w Liturgii uroczyście wspominamy tajemnicę Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, jedną z największych tajemnic naszej wiary. Bóg wybrawszy od wieków Maryję na matkę swojego syna zachował ją od wszelkiej zmazy grzechu i obdarzył pełnią łaski. Dzięki temu Maryja stała się godnym przybytkiem wcielonego słowa. Zapowiedziana już w raju niewiasta, niepokalana dziewica została matką Zbawiciela i wypełniając testament z krzyża stała się naszą Matką – mówił do wiernych ks. Marcin Polak.

Po zakończeniu Eucharystii Rycerze Kolumba oraz wierni zebrali się na Placu Najświętszej Maryi Panny, gdzie rozpoczęli modlitwę różańcową, w której rozważali tajemnicę chwalebną: - Modlimy się w intencji Kościoła, kapłanów, rodzin i nas wszystkich wiernych, aby Pani Przenajświętsza błogosławiła nam i wypraszała łaski – mówił Zygmunt Mazur, wielki rycerz Rycerzy Kolumba, parafii Świętej Jadwigi Królowej Polski w Kielcach.

Wierni przeszli ulicami Dużą, Rynkiem, Bodzentyńską i swoje rozważania zakończyli przed pomnikiem Świętego Wojciecha.

tekst za: em.kielce.pl

>> Galeria zdjęć