Miedzianogórska Droga Krzyżowa - z Kostomłotów do Ćmińska

W Niedzielę Palmową, 24 marca 2024 r. odbyła się po raz pierwszy Miedzianogórska Droga Krzyżowa, która zgromadziła blisko 300 uczestników.

Nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 18.00 przy kościoła św. Andrzeja Boboli w Kostomłotach Drugich. Po błogosławieństwie udzielonym przez ks. proboszcza Marka Kwietnia, podążając za słowami hasła „Zjednoczeni w Męce Chrystusa”, uczestnicy przeszli wspólnie 10 kilometrów, jednocząc się w rozważaniu ostatniej drogi Zbawiciela. Trasa zakończyła się w kościele Świętej Trójcy w Ćmińsku, gdzie na pątników oczekiwał ks. proboszcz Janusz Marzec.

Na trasie Drogi Krzyżowej posługę kapłańską wraz z Sakramentem pokuty i pojednania pełnili wikariusze parafii w Kostomłotach i Ćmińsku: ks. Przemysław Majewski i ks. Piotr Grzegorzek. Obecne były również siostry zakonne.

Piękne rozważania i muzyczną oprawę przygotowali członkowie KSM Ćmińsk przy wsparciu KSM Kostomłoty. O bezpieczeństwo na trasie zadbała OSP Miedziana Góra, natomiast przed kościołem w Ćmińsku na pątników czekali druhowie OSP Bobrza wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich Bobrzanki, które przygotowały słodki poczęstunek i rozgrzewającą herbatę.

Składamy serdeczne podziękowania Sebastianowi Fertowi – kierownikowi Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji Miedziana Góra oraz Grzegorzowi Szlefarskiemu – Przewodnikowi Świętokrzyskiemu i lektorowi. Dziękujemy także członkom Stowarzyszenia Aktywny Ćmińsk. Mamy nadzieję, że wydarzenie to wpisze się na stałe w kalendarz wydarzeń naszych miedzianogórskich parafii.

ks. Piotr Grzegorzek
ks. Przemysław Majewski