Misyjny patron w Brzezinach

W IV Niedzielę Wielkiego Postu w Parafii pw. Wszystkich Świętych w Brzezinach rozpoczęły się Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzili o. Ashenafi Yonas Abebe Shamalo Gytyko Dylbato Dagoye z Etiopii i diakon Michael Mille z Tanzanii ze Zgromadzenia Misjonarzy Matki Bożej Pocieszenia. Podczas Eucharystii o godz. 10.00 dokonali uroczystego wprowadzenia relikwii swojego założyciela Błogosławionego Józefa Allamano.

Specjalnie zaprojektowany do Brzezin relikwiarz ufundowała rodzina z Brzezin. Podczas uroczystości został umieszczony na przygotowanym ołtarzu z obrazem błogosławionego.

Oprawę muzyczną liturgii przygotowała schola parafialna, a liturgię słowa – uczniowie ze szkoły w Brzezinach. Po mszach była możliwość nabycia różnych publikacji religijnych i różańców za dobrowolną ofiarę na rzecz misji.

Podczas homilii niedzielnej o. Ashenafi przybliżył wszystkim postać bł. Józefa i przypomniał o miłosierdziu Bożym płynącym z sakramentu pojednania i pokuty.

Nowy patron brzeziński żył na przełomie XIX i XX wieku we włoskim Piemoncie. Przez 29 lat był kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Turynie. W tym czasie pod wpływem doświadczenia ciężkiej choroby dojrzała w nim myśl o pomocy dla misji w Afryce. Choć ze względów zdrowotnych sam nie mógł wyjechać ewangelizować to założył zgromadzenie misyjne.

Niech Błogosławiony Józef Allamano inspiruje nas do niesienia Ewangelii na krańce świata, a także peryferia parafii, czy diecezji.