Młodzi rozeznawali swoje powołanie

W naszym kieleckim Seminarium Duchownym w dniach od 6 do 8 lipca odbyły się Rekolekcje powołaniowe. W rekolekcjach wzięło udział 2 uczestników.

Czas Rekolekcji był czasem przyjrzenia się seminarium, a przede wszystkim przyjrzenia się własnemu sercu, bo to właśnie w nim Jezus zapisał nasze powołanie.

Rekolektanci mieli okazję wysłuchać kilku konferencji, które pomogły im przyjrzeć się swojemu powołaniu. Konferencje wygłosili: ks. Kamil Banasik - prefekt alumnów, ks. Tomasz Szczepanik - dyrektor administracyjny, ks. Marek Blady - proboszcz parafii w Wiśniówce, a także ks. Dariusz Węgrzyn - diecezjazny moderator Ruchu Czystych Serc.

W czasie Rekolekcji nie zabrakło aktywności fizycznej, bo 7 lipca wybraliśmy się szlakiem na Łysicę, po czym dotarliśmy na Święty Krzyż, by powierzać Bogu sprawy powołań. 8 lipca wybraliśmy się do Piotrkowic, gdzie w kaplicy Matki Bożej Loretańskiej uczestniczyliśmy w Eucharystii.

Niech Bóg będzie uwielbiony za czas tych Rekolekcji, a także za tych którzy wzięli w nich udział. ,,Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo”. Nie ustawajmy w modlitwie o nowe, liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

Al. Mateusz Smolarczyk

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM Kielce