Młodzież z naszej diecezji uczestniczyła w festiwalu w Medjugorie

W ostatnich dniach lipca młodzież z diecezji kieleckiej pielgrzymowała do Medjugorie. Celem wyjazdu było uczestnictwo w 34. Festiwalu Młodych.

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie, jednak młodzi wierni z naszej diecezji spotkają się z rówieśnikami z całego świata nie tylko tam.

– Do Medjugorie też przyjeżdżają tłumy, w tym roku było ponad 30 tys. osób. Tematyką spotkania była wspólnota i cieszę się, że takową mogliśmy tam budować. To bardzo ważne, aby młodzieży pokazywać żywy Kościół, bo takie doświadczenia prowadzą do spotkania z Jezusem – mówi ks. Tomasz Chowaniec, wikariusz parafii w Małogoszczu.

Do Medjugorie wyruszyli młodzi z Kielc, Jędrzejowa, Małogoszcza oraz Szczekocin. Dla Alicji Siedleckiej był to bardzo owocny czas.

– Zdecydowanie pokazał mi prawdziwy Kościół młodych, bo pomimo różnic kulturowych i bariery językowej potrafiliśmy połączyć się i chwalić Pana. Świadomość, że ludzie z różnych krajów wspólnie modlili się w jednym czasie była niesamowita. Wszyscy pojechaliśmy tam, by powierzyć swoje intencje, modlić się i podjąć próbę zmiany życia na lepsze – opowiada 18-latka.

W 34. Festiwalu Młodych w Medjugorie uczestniczyło blisko 100 osób z diecezji kieleckiej.

tekst za: emkielce.pl

>> Galeria zdjęć