Modlili się za chorych w miechowskim hospicjum

Obchody 30. Światowego Dnia Chorego w miechowskim Hospicjum Caritas rozpoczęto od Mszy św. pod przewodnictwem ks. prałata dr. Stanisława Słowika – dyrektora Caritas Kieleckiej i ks. Andrzeja Satro – kapelana hospicyjnego. Modliliśmy się za wszystkich chorych i tych, którzy na co dzień posługują człowiekowi cierpiącemu fizycznie, psychicznie i duchowo.

Pięknym momentem było indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem czyli tzw. błogosławieństwo lourdzkie, które przyjęli Pacjenci, Personel i wszyscy zgromadzeni w hospicyjnej kaplicy a dodatkowo każdy z wiernych mógł skorzystać z namaszczenia olejami świętymi.

- Chorzy w Hospicjum, od całego personelu otrzymali kwiat róży, jako symbol miłości i wyraz troski, że w cierpieniu nie są sami, bo są WAŻNI, każdego dnia. Dziękujemy wszystkim za współtowarzyszenie i wsparcie, które czujemy. Bardzo jesteśmy wdzięczni za udział w akcji „Duchowa Adopcja Pacjenta” naszego Hospicjum. Choć trudno określić zasięg Waszej modlitwy, to jesteśmy przekonani, że stworzyliśmy wspaniałą WSPÓLNOTĘ, którą widać w przestrzeni wirtualnych deklaracji, tych przekazywanych w codziennych spotkaniach i wiadomościach „MODLIMY SIĘ”. - relacjonuje Siostra Benedykta Majzner, kierownik Hospicjum w Miechowie.

Idea hospicyjna, która wypływa z chrześcijańskich wartości jest pięknym przykładem miłości. Każdy najmniejszy uśmiech Chorego jest warty największego zaangażowania, bo to nasze Siostry i nasi Bracia.

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM