Modlili się za powstańców

Mszą Świętą w Kościele Garnizonowym NMP Królowej Polski w Kielcach rozpoczęły się oficjalne kieleckie obchody 79 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Eucharystię celebrował ks. major Krzysztof Ziobro, proboszcz parafii garnizonowej. W swojej homilii ostrzegał przed niepohamowaną żądzą posiadania, która doprowadziła do wielu tragedii całych narodów.

- Chciwość jest jak słona woda – możemy wypić cały ocean, a i tak ciągle będziemy spragnieni. Możemy to zobaczyć na przykładzie wojny na Ukrainie. Nie inaczej było w 1939 roku, kiedy Polska padła ofiarą chciwości dwóch totalitarnych krajów. Na przeciwległym biegunie znaleźli się bohaterscy powstańcy Warszawy, którzy byli gotowi oddać wszystko, łącznie ze swoim życiem, w obronie swojego umiłowanego miasta i Ojczyzny. Wierzymy i wiemy, że za sojusznika obrali sobie największą miłość – Pana Boga – przypomniał duchowny.

W Eucharystii uczestniczyli przedstawiciele władz, służb mundurowych, kombatanci i harcerze. Asystę honorową stanowiła kompania Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych oraz poczty sztandarowe Wojska Polskiego, służb mundurowych oraz organizacji kombatanckich.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia ks. Majora i galeria zdjęć