Modlitwa za Synod w październiku

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przychyla się do Apelu Przewodniczącego KEP Abpa Stanisława Gądeckiego o modlitwę w intencji Pierwszej Sesji XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu ofiarując ją w intencji Ojca Świętego Franciszka.

Zachęcamy także do modlitwy za wszystkich uczestników obrad synodalnych, a zwłaszcza w intencji polskiej delegacji.

Abp Stanisław Gądecki zwraca się z prośbą: „Za wstawiennictwem Matki Bożej Różańcowej prośmy o światło Ducha Świętego dla wszystkich uczestników synodu, aby zgłębiając Boże Objawienie, pod przewodnictwem Piotra naszych czasów, wskazywali drogi świętości Ludowi Bożemu".

Treść modlitwy do odmawiania podczas nabożeństw różańcowych w miesiącu październiku:

Rozważając dziś tajemnice radosne (światła, bolesne, chwalebne) różańca świętego, ufni w orędownictwo Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, pamiętamy także w intencjach odbywającego się w Rzymie Synodu Biskupów. Prosimy o to słowami liturgii: Boże, Ty jesteś Rządcą i Opiekunem swojego Kościoła, daj twoim sługom zgromadzonym na Synodzie ducha rozumu, prawdy i pokoju, aby gorliwie starali się poznać Twoją wolę i z całą mocą ją wypełniali.

Foto: vaticannews.va