Modlitwa za zmarłego Papieża Seniora

„Nawet jeśli śmierć należy do natury człowieka, to odejście drogich i kochanych nam osób rodzi ból w naszym sercu” – napisał w komunikacie do wiernych Biskup Kielecki Jan Piotrowski, zapraszając diecezjan do udziału we Mszach św. za zmarłego papieża Benedykta XVI.

„Tak myślimy o śmierci Papieża Seniora Benedykta XVI, który swoją posługą Piotra naszych czasów wprowadzał nas w tajemnicę Boga, który jest Miłością” – pisze biskup kielecki.

Zarazem wyraża wdzięczność za dar osoby zmarłego papieża Benedykta XVI i za „apostolską posługę, którą realizował także na Polskiej Ziemi”.

Bp Piotrowski zaprasza do wspólnej modlitwy. „Wraz z Księżmi Biskupami Marianem Florczykiem i Andrzejem Kaletą, zapraszam wszystkich diecezjan do włączenia się modlitwę w intencji zmarłego Papieża Seniora Benedykta XVI” – zachęca biskup kielecki.

W najbliższą środę 4 stycznia o godz. 18.00 w bazylice katedralnej w Kielcach sprawowana będzie za zmarłego Papieża Seniora Benedykta XVI Msza św. Również w dniu pogrzebu, w czwartek 5 stycznia o godz. 6.30, w bazylice katedralnej w Kielcach biskup kielecki odprawi w tej intencji Mszę św. Będzie ona transmitowana przez Diecezjalne Radio eM Kielce.

„Niech Bóg, który jest Miłością, otuli zmarłego Ojca Świętego swoją odwieczną miłością i obdarzy radością życia wiecznego” – pisze bp Jan Piotrowski.

tekst za: ekai.pl

>> Komunikat Biskupa Kieleckiego