Msza św. w intencji biskupa Czesława Kaczmarka w 60 rocznicę śmierci

W sobotę, 26 sierpnia 2023 r. w kieleckiej katedrze została odprawiona Msza św. w intencji biskupa Czesława Kaczmarka w 60. rocznicę śmierci. Przewodniczył jej Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Przed Eucharystią senator Krzysztof Słoń złożył kwiaty przy pomniku „niezłomnego” biskupa.

– Kiedy przychodzimy tutaj na Wzgórze Katedralne warto przystanąć przy tym pomniku wielkiego Polaka, patrioty, biskupa Czesława Kaczmarka oraz zwrócić uwagę, że trzyma w dłoniach złamany pastorał. Owszem, pastorał jest złamany, ale on jest niezłomny – stwierdza Krzysztof Słoń – Czesław Kaczmarek dał nam przykład, jak trzeba znosić cierpienie. Jak nie dawać się złamać i jak być wiernym Bogu i Ojczyźnie oraz ludziom, których był pasterzem – dodaje.

W homilii biskup naszej diecezji wspomniał o swoim poprzedniku. – Nigdy, nawet w najgorszych dla siebie czasach nie służył tylko Panu – powiedział Jan Piotrowski.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć