Msza Święta Prymicyjna w kaplicy seminaryjnej

W Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, 31 maja 2015 r. nowowyświęceni prezbiterzy w kaplicy seminaryjnej o godz. 7.00 odprawili Mszę Świętą Prymicyjną dla wszystkich mieszkańców i pracowników Seminarium.

Był to ważny moment dla neoprezbiterów, ale także dla wychowawców i księży profesorów, którzy mogli zobaczyć „owoc swojej długoletniej pracy”. Eucharystii przewodniczył ks. Mateusz Durdek.

W homilii ks. Hubert Równicki podkreślił, że „celem kapłana powinna być Trójca Święta, i w niej kapłan realizuje swoją misję. To właśnie w imię Trójcy Świętej kapłan odpuszcza grzechy w Sakramencie Pokuty i Pojednania, błogosławi związek małżeński, a także przyjmuje do Kościoła nowych członków w sakramencie Chrztu Świętego”.

W imieniu wszystkich neoprezbiterów Zarządowi WSD, Księżom Profesorom, Siostrom Zakonnym i alumnów podziękowania złożył ks. Adam Nowak.

Końcowym akordem było specjalne błogosławieństwo poprzez nałożenie na głowę rąk i wypowiedzenie specjalnej formuły, którego neoprezbiterzy udzielili najpierw prezbiterom, potem siostrom zakonnym, osobom świeckim i alumnom. Z błogosławieństwem związany jest dar odpustu zupełnego.

Neoprezbiterzy zapraszają wszystkich Przyjaciół, Sympatyków i Dobroczyńców Seminarium na swoją prymicyjną Mszę Świętą do kościoła seminaryjnego Trójcy Świętej - w czwartek, 11 czerwca o godz. 18.00.

al. Patryk Kundera

Zobacz: Galeria zdjęć