Nasi klerycy wraz z przełożonymi w Wiecznym Mieście

W pierwszych dniach maja klerycy naszego Seminarium wraz z księżmi przełożonymi uczestniczą w Pielgrzymce do Rzymu. Dzisiaj dołączy do nich Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

– Polecamy Bogu intencję powołań, a także modlimy się za całą wspólnotę naszego Seminarium – czytamy na fanpage kieleckiego Seminarium.

W niedzielę, 1 maja 2022 r. pielgrzymi uczestniczyli w południowej modlitwie „Regina Coeli” z papieżem Franciszkiem. – Ojciec Święty wskazał nam na potrzebę ciągłego powrotu do źródła, którym jest Zmartwychwstały Jezus. Mówił „Wyrusz ponownie z Jezusem, rozpocznij na nowo, wypłyń na głębię. On oczekuje na ciebie. I myśli o tobie, o mnie, o każdym z nas” – mówią klerycy.

Niedziela Msza św. pod przewodnictwem ks. Rektora Pawła Tambora została odprwiona w rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore.