Nasi klerycy zmierzają pieszo na Jasną Górę

„Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu” – z tym cytatem z Pierwszego Listu do Koryntian w sercu, wyruszyliśmy we wtorek, 18 sierpnia 2020 r. na 5-dniową pierwszą Klerycką Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę.

Każdy z kleryków oraz prefekt alumnów ks. Kamil Banasik – przewodnik naszej Pielgrzymki, niesie przed Oblicze Pani Jasnogórskiej wiele intencji, jednak łączy nas jedna, wspólna, przewodnia intencja – prosimy o nowe, liczne i dążące do świętości powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, w sposób szczególny do naszego seminarium diecezjalnego.

I tak pierwszego dnia, kiedy ranne wstały zorze, wyruszyliśmy z naszego Seminarium do Chęcin, gdzie w parafii św. Bartłomieja o godz. 12.00 została odprawiona Eucharystia, której przewodniczył nasz Ksiądz Prefekt. Konferencję tego dnia wygłosił do nas ks. Marcin Jaworski.

Z Chęcin udaliśmy się do parafii w Małogoszczu, gdzie o godz. 20.30 modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem i odśpiewaliśmy Apel.

W drugim dniu naszej pielgrzymki z Małogoszcza wyruszyliśmy w stronę Kozłowa Małogoskiego –rodzinnej parafii Księdza Prefekta, gdzie o godz. 10.00 odbyła się Msza św. Konferencję wygłosił do nas ks. Marek Dumin.

Z Kozłowa obraliśmy kierunek na Włoszczowę i tam zakończyliśmy dzień modlitwą apelową. Tego dnia towarzyszył nam także ks. Marceli Frączek – ojciec duchowny alumnów, a na koniec dnia spotkaliśmy się także z ks. Rektorem Pawłem Tamborem.

Dzień trzeci rozpoczęliśmy wcześniej, niż poprzednie dni, wszak tego dnia mieliśmy do pokonania więcej kilometrów. Z Włoszczowy nadszedł czas na Dzierzgów, gdzie miała miejsce Eucharystia, zaś z Dzierzgowa wyruszyliśmy do Szczekocin i tam zakończyliśmy nasz dzień. Tym razem konferencje wygłosili do nas ks. Marek Blady i ks. Dariusz Węgrzyn, a także ks. prefekt Kamil, który codziennie dzieli się z nami słowem.

Jutro zmierzamy dalej przez Staromieście, gdzie Mszę św. odprawi Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W sobotę dotrzemy do Tronu Matki na Jasnej Górze.

Kl. Bartłomiej Kasprzyk