Nasi księża mistrzami Polski w halowej piłce nożnej!

W dniach 12-13 kwietnia 2024 r. w Białymstoku odbyły się XVIII Mistrzostwa Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej. Zwycięzcami turnieju zostali kapłani z diecezji kieleckiej.

Nasi kapłani przez fazę grupową przeszli jak burza. Pokonali diecezję siedlecką – 3:0, diecezję tarnowską – 1:0, diecezję sandomierską – 2:0 oraz diecezję radomską – 2:1.

Równie dobrze księża z diecezji kieleckiej grali w fazie pucharowej. W ćwierćfinale pokonali reprezentację archidiecezji lubelskiej – 3:0, a w półfinale po zaciętym boju archidiecezji gdańskiej – 2:0. W finale XVIII Mistrzostw Polski Księży w Halowej Piłce Nożnej kapłani z kielecczyzny zdecydowanie pokonali archidiecezję częstochowską – 4:0.

Złote medale zdobyli księża:
* ks. Edward Giemza - proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Sędziszowie;
* ks. Marek Łosak - wikariusz parafii św. Rozalii i św. Marcina w Zagnańsku;
* ks. Stanisław Kostucha - wikariusz parafii św. Marcina w Pacanowie;
* ks. Dariusz Snochowski - student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego;
* ks. Tomasz Równicki - wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP we Wzdole;
* ks. Arkadiusz Pasoń - wikariusz parafii św. Małgorzaty w Pierzchnicy;
* ks. Damian Liwocha - wikariusz parafii św. Trójcy w Jędrzejowie;
* ks. Michał Bieroński - wikariusz parafii Przemienienia Pańskiego w Kielcach- Białogonie;
* ks. Tomasz Chowaniec - wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Małogoszczu;
* ks. Łukasz Chowaniec - wikariusz parafii św. Bartłomieja w Szczekocinach.

tekst za: emkielce.pl