Nasi księża wicemistrzami Polski w halowej piłce nożnej

Po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa odbyły się XVI Mistrzostw Polski Księży w halowej piłce nożnej Bochnia 2022. Tym razem reprezentacja Diecezji Kieleckiej wywalczyła tytuł wicemistrza.

Diecezja Kielecka jest niezwykle utytułowana, tytuł mistrza Polski zdobyła w 2005, 2013, 2017 i 2019 roku, ponadto trzy razy była wicemistrzem - w 2008, 2011 i 2012 roku, a dwa razy zajęła trzecie miejsce - w 2009 i 2014 roku. W Bochni też powinna się włączyć do walki o medale.

XVI Mistrzostw Polski Księży w halowej piłce nożnej odbędą się w dniach 22-23 kwietnia 2022 r. W piątek odbędzie się rywalizacja w grupach, a w sobotę ćwierćfinały, półfinały i finał.

Zgłosiło się ogółem 21 drużyn, jednak cztery z nich w ostatniej chwili wycofały się z przyczyn niezależnych od samych zainteresowanych. Ostatecznie w Bochni rywalizować będą reprezentacje: archidiecezji – białostockiej, częstochowskiej, lubelskiej, przemyskiej i warszawskiej; diecezji – bielsko-żywieckiej, kieleckiej, koszalińsko-kołobrzeskiej, legnickiej, opolskiej, pelplińskiej, radomskiej, sandomierskiej, sosnowieckiej, świdnickiej, tarnowskiej i zamojsko-lubaczowskiej.

W Diecezji Kieleckiej doszło do kilku zmian, dołączyło kilku młodych kapłanów, którzy do niedawna odnosili sukcesy z Reprezentacją Kleryków Diecezji Kieleckiej, między innymi ks. Tomasz Chowaniec i ks. Damian Liwocha. W kadrze był też ks. Łukasz Chowaniec, ale na jednym z ostatnich treningów odnowiła mu się kontuzja, która wykluczyła go z udziału w tej imprezie. Dodajmy, że kapitanem Diecezji Kieleckiej jest ks. Marek Łosak, który pracuje w parafii św. Rozalii i św. Marcina w Zagnańsku.

W sztabie szkoleniowym Diecezji Kieleckiej są dwaj kapłani, którzy też mają na koncie sukcesy z tą reprezentacją jako zawodnicy – ks. Grzegorz Olejarczyk, proboszcz parafii w Koniecznie koło Włoszczowy i ks. Edward Giemza, proboszcz parafii św. Piotra i Pawła w Sędziszowie.

Dorota Kułaga

>> Galeria zdjęć