Nasza diecezja wsparła kolejny projekt misyjny

Na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej wpłynęło podziękowanie z Madagaskaru, gdzie nasza diecezja wsparła kolejny projekt misyjny – tym razem był to remont szpitalnego oddziału dziecięcego. Bóg zapłać za ofiary, które składane są w kościołach w każdy I piątek miesiąca.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Pozdrawiam Was serdecznie z Madagaskaru! Bardzo dziękuję Diecezji Kieleckiej na czele z Księdzem Biskupem Janem Piotrowskim i ks. Dyrektorem Łukaszem Zygmuntem, za pomoc w realizacji projektu „Remont oddziału dziecięcego”. Wyszło bardzo ładnie. Wcześniej był to oddział wewnętrzny przez 7 lat. W ubiegłym roku wewnętrzny został przeniesiony do nowego skrzydła szpitala. Oddział dziecięcy był prowizoryczny w starej części szpitala, gdzie słońce nie dochodziło, było zimno i wilgotnie.

Dzięki Waszej pomocy odmalowaliśmy i wydezynfekowaliśmy oddział (10 sal). W dwóch pomieszczeniach są umieszczone inkubatory (7 inkubatorów). Pozostałe sale są przeznaczone dla większych dzieci (12 łóżek).

Nasz personel, lekarze i rodzice dzieci są bardzo wdzięczni za ten oddział. Jest tutaj dużo słońca, jest ciepło i czysto.

Z wdzięcznością i pamięcią w modlitwie

s. Małgorzata Langner

Wszystkie ofiary na misje można wpłacać na konto:

Kuria Diecezjalna
25-025 Kielce, ul. Jana Pawła II 3