Niedziela Palmowa na Pietraszkach z biskupem Janem Piotrowskim

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył obchodom Niedzieli Palmowej w Zakładzie Aktywności Zawodowej Manufaktura Pietraszki. Wierni śpiewem i uwielbieniem uczcili wjazd Jezusa do Jerozolimy. Była także modlitwa o pokój przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

To pierwsze tego typu spotkanie w placówce działającej od ponad roku, której patronem jest św. Jan Paweł II. Mszy św. z obrzędem poświęcenia palm i odczytaniem Męki Pańskiej w kaplicy Domu św. Jana Pawła II przewodniczył bp Jan Piotrowski. Wśród uczestników były osoby związane z ZAZ-em: 40 pracowników i ich opiekunów oraz ich rodziny i przyjaciele, m.in. Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego. – Uważam, że to miejsce bardzo potrzebne, gdzie niepełnosprawni mogą z godnością pracować i funkcjonować, gdzie czują się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa – mówi w rozmowie z KAI.

- Czas dla Jezusa nie jest czasem straconym – tłumaczył duszpasterz młodzieży ks. Marcin Boryń, rozpoczynając czuwanie przed Najświętszym Sakramentem. Wydarzenie modlitewne, połączone ze śpiewem i rozważaniami, prowadziły: Stowarzyszenie „Dwa Przymierza” , grupa „Uwielbienie w Centrum Kielc” i zespół To On.

- Pragniemy, aby Dom św. Jana Pawła II stał się centrum spotkań, integracji, wspólnego pogłębiania wiary i duchowego rozwoju – mówi Paula Ruman z Fundacji Gramy z Tobą. - Osoby z niepełnosprawnościami mają dar rozumienia tego, co w życiu ważne. Ta „mądrość” może objawić się w relacjach z innymi i może być cennym wkładem w nasze lokalne społeczeństwo. Wspólnie możemy stać się sprawcami ważnych zmian w mentalności i kulturze - dodaje.

W obrębie Domu św. Jana Pawła II funkcjonuje: ZAZ "Manufaktura Pietraszki" oraz Fundacja Gramy z Tobą, której misją jest m.in. duszpasterstwo osób z niepełnosprawnościami, pod kierownictwem ks. dr. hab. Witolda Janochy.

tekst za: ekai.pl