Niedziela Palmowa rozpoczęła Wielki Tydzień

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył Eucharystii w Bazylice Katedralnej w Niedzielę Palmową - Męki Pańskiej. W jej trakcie chór zaśpiewał Pasję według św. Mateusza.

– Wyśpiewana Męka Pańska wprowadziła nas we wszystko, co dokonało się w historii zbawienia i to co wciąż trwa w łasce sakramentów świętych. Jezus jest ten sam wczoraj, dziś i na zawsze. Dlatego jako uczniowie i naśladowcy Chrystusa nie dajmy się uwieźć różnym naukom. Dobrze jest wzmacniać serce łaską, a nie pokarmami, które nie przynoszą korzyści – powiedział biskup.

Mękę Pańską wykonał chór Wyższego Seminarium Duchownego i Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Kielcach pod dyrekcją ks. Michała Olejarczyka, profesora WSD Kielce. Partie solowe zaśpiewali: Mariusz Bednarz – Jezus, ks. Miłosz Hołda – pojedyncze osoby oraz ks. Paweł Rej – narrator.

Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień, którego centralnym wydarzeniem jest Święte Triduum Paschalne.

tekst za: emkielce.pl

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i Pasja wg św. Mateusza