Niewidomi pielgrzymowali do Jędrzejowa

W Jubileuszowym Roku Wincentiańskim do opactwa Ojców Cystersów w Jędrzejowie przybywają wierni, turyści i pielgrzymi z różnych stron geograficznych, ale także zrzeszeni w wielorakich grupach, stowarzyszeniach czy związkach.

W środę, 23 sierpnia 2023 r. jędrzejowski klasztor stał się miejscem spotkania i modlitwy dla niewidomych i niedowidzących z terenu diecezji kieleckiej.

Ponad stu członków tego związku miało szansę wysłuchać historii opactwa w Jędrzejowie, poznać sylwetkę bł. Wincentego Kadłubka, osobiście pomodlić się przy jego grobie a także zwiedzić cały zespół klasztorny. Kulminacyjnym momentem pielgrzymki była Msza św. sprawowana przez Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Przy ołtarzu towarzyszyli mu o. opat Rafał Ścibiorowski, gospodarz miejsca, ks. sekretarz Mariusz Rak, ks. Jan Iłczyk oraz ks. Kamil Banasik, diecezjalny duszpasterz osób niewidomych i słabo widzących.

Po Mszy św. pielgrzymi mieli szansę wysłuchać krótkiego koncertu organowego w wykonaniu Grzegorza Pruskiego. Ostatnim elementem spotkania był posiłek w klasztornym refektarzu.

Ufamy, że bł. Wincenty wsłuchał się w modlitwy zanoszone ku Bogu za jego wstawiennictwem. Niech świętokrzyskim niewidomym i niedowidzącym wyprasza obfitość Bożych darów.

tekst za: jedrzejów.cystersi.pl

>> Galeria zdjęć