Nocna Droga Krzyżowa - uczestnicy dotarli na Święty Krzyż

Codziennie podejmowany trud godziwego życia ma sens, jeśli przeżywany jest w jedności z Tym, który cały czas, krok w krok idzie z nami, czyli z Jezusem – mówił podczas Mszy św. rozpoczynającej Nocną Drogę Krzyżową Ksiądz Biskup Andrzej Kaleta. Uczestnicy wyruszyli pod hasłem „Kościół Ukrzyżowany”.

Eucharystia została odprawiona w kościele NMP Matki Kościoła na kieleckiej Dąbrowie.

– Będziecie przez całą noc rozważać w ciszy indywidualnie tajemnice drogi krzyżowej Chrystusa. Podejmujecie trud głębszego przeżycia i doświadczenia ile kosztowało nasze zbawienie. To, co będziecie przeżywać stanie się tajemnicą waszych serc. To nie tylko próba charakteru, lecz także próba samozaparcia i walki ze słabościami. Pośród utrudzenia jest jednak radość z pokonania samego siebie i głęboka wiara, że codziennie podejmowany trud godziwego życia ma sens, jeśli przeżywany jest w jedności z Tym, który cały czas, krok w krok idzie z nami, czyli z Jezusem – tłumaczył bp Kaleta.

Do przejścia uczestnicy mają 40-kilometrową trasę. Wyruszyli z Dąbrowy, a ich modlitewna wędrówka w większości będzie przebiegała szlakiem czerwonym.

– To umocnienie wiary, ale również sprawdzenie swojej wytrzymałości fizycznej. Może potraktować to jako metaforę duchowej walki – podkreślał Bartek.

– Po to, aby ta droga miała głęboki sens postanowiłam, że ofiaruję ją w konkretnej intencji – dodała Olga.

– Dawno nie byłem na Świętym Krzyżu i chciałem spędzić czas na modlitwie. Chcę się modlić za moją rodzinę, ale również za zakończenie wojny na Ukrainie – zaznaczył Patryk.

Przybycie do Sanktuarium na Świętym Krzyżu planowane jest na godzinę 8 rano. Organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej.

tekst za: emkielce.pl

W Nocnej Drodze Krzyżowej wzięło udział:
- 11 księży,
- 4 siostry zakonne
- 6 kleryków
- 472 osób świeckich

>> Homilia Księdza Biskupa i galeria zdjęć

>> Szczegółowa relacja na stronie KSM