Nocna Droga Krzyżowa wyruszyła na Święty Krzyż

W piątek drugiego tygodnia Wielkiego Postu po raz kolejny odbyła się Nocna Droga Krzyżowa z Kielc na Święty Krzyż, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej, we współpracy ze Świętokrzyskim Parkiem Narodowym, Świętokrzyskim Oddziałem PTTK oraz MPK Kielce.

Tegoroczne wydarzenie zorganizowano pod hasłem: „W Jego krzyżu mój strach pokonany” a wzięło w nim udział ponad 400 wiernych oraz 18 kapłanów, 10 kleryków kieleckiego seminarium i jedna siostra zakonna.

Wydarzenie rozpoczęła Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego o godzinie 20.00 w piątkowy wieczór w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. W wygłoszonym Słowie Bożym Pasterz Diecezji wskazał na słowa śpiewanych w tych dniach Suplikacji, podkreślając, że już od dawna nie miały one takiego znaczenia.

Po zakończonej Mszy św. pątnicy zaopatrzeni w opaski odblaskowe i książeczki z rozważaniami Drogi Krzyżowej przygotowanymi przez ks. Pawła Latosa ruszyli w 37-kilometrową drogę w kierunku Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego. Ten wyjątkowy szlak pełen wyrzeczeń i fizycznych przeszkód najbardziej wytrwali ukończyli kilka minut po 5 rano. Największa grupa weszła na Święty Krzyż między 8 a 9 w sobotni poranek, a tuż po godzinie 10.00 na horyzoncie pojawili się ostatni pątnicy.

Kolejna Nocna Droga Krzyżowa już za rok, wszystkich pielgrzymów i ludzi wspierających to wydarzenie polecamy modlitwie i zapraszamy do udziału w przyszłym roku.

>> Homilia Biskupa Kieleckiego i galeria zdjęć

>> Relacja na eKAI