Nowa studnia głębinowa w Afryce

Na adres Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej został przysłany list z parafii Bousso-Czad. Zachęcamy do lektury!

Dnia 7 maja 2019 r. otrzymałem środki finansowe w wysokości 15.000 zł. z Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej na budowę studni głębinowej w miejscowości Boudamassa. Prace i odwierty zakończyły się pod koniec maja 2019 r.

Projekt budowy studni głębinowej został zrealizowany przy udziale środków przekazanych z Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej ze zbiórki makulatury. Dodatkowe środki, które otrzymałem z diecezji kieleckiej w kwocie 2.500 zł. zostały przeznaczone na naprawę wysłużonej - już drugiej - studni głębinowej w miejscowości Koud-Alwa, gdzie wspólnota została pozbawiona wody z powodu awarii pompy. Była to dla nich naprawdę wielka pomoc, która „spadła z nieba”.

Niech Bóg błogosławi biskupów i kapłanów oraz wiernych diecezji kieleckiej, wspierających ludzi umierających z powodu braku wody pitnej. Dziękuję za wszelkie dobro.

Ks. Piotr Skarba
MISJONARZ