Ogromna pomoc parafii w Szczekocinach dla Ukrainy

2600 paczek z artykułami żywnościowymi zostanie spakowanych w parafii św. Bartłomieja Apostoła w Szczekocinach i przekazanych na Ukrainę. W wielkie dzieło pomocy zaangażowana jest cała wspólnota.

Wszystko dzięki wsparciu, które dotarło ze Stanów Zjednoczonych, od tamtejszych Rycerzy Kolumba. To 240 tysięcy złotych.

– Mieliśmy jeszcze trochę pieniędzy z poprzedniej akcji. W listopadzie spakowaliśmy bowiem 1500 paczek – mówił ks. dr Jan Jagiełka, proboszcz parafii. Wsparcie przekazały również sołectwa gminy Szczekociny.

W pakowanie artykułów zaangażowanych będzie kilkudziesięciu wolontariuszy, w tym około 25 uczniów ze szkół średnich, 25 członków Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i około 30 Rycerzy Kolumba.

– W paczkach znajdziemy makaron, konserwy, herbaty, płatki, ryż, kasze, kakao, kawę, drożdże i kilka rodzajów zup – dodaje ks. Jan Jagiełka.

Akcja pakowania rozpocznie się w sobotę, 4 lutego o godzinie 9. Pomoc zostanie przewieziona do Łańcuta 6 lutego, a stamtąd na Ukrainę.

tekst za: emkielce.pl