Ostatnie pożegnanie ks. Kazimierza Furmańczyka

W środę, 4 marca 2020 r. miały miejsce uroczystości pogrzebowe Śp. ks. Kazimierza Furmańczyka. Dzień to szczególny, ponieważ zmarły kapłan w tym dniu obchodziłby swoje imieniny i rocznicę urodzin.

Uroczystości żałobne rozpoczęła o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy Domu Księży Emerytów w Kielcach. Eucharystii przewodniczył i homilię wygłosił bp Andrzej Kaleta. Mszę św. koncelebrowało ponad 60 prezbiterów.

Kilka minut po godz. 11.00 Ciało zmarłego ks. Kazimierza Furmańczyka zostało przywiezione do Szańca. O godz. 11.15 zostało ono wprowadzone do świątyni przez ks. Marka Tazbira – obecnego proboszcza. O godz. 11.30 rozpoczęła się modlitwa różańcowa, którą prowadził ks. dr Karol Słowak – rodak z Szańca.

W samo południe rozpoczęła się Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski, a wraz z nim 45 prezbiterów. W świątyni było obecnych wielu parafian i innych ludzi, z którymi współpracował zmarły ks. Kazimierz. W wypełnionym kościele nie zabrakło pocztów sztandarowych jednostek strażackich oraz szkół wraz z uczniami i nauczycielami. W homilii bp Piotrowski podkreślał rolę kapłana w powierzonej mu wspólnocie.

Po Mszy św., w żałobnym kondukcie, Ciało ks. Kazimierza zostało odprowadzone na miejsce wiecznego spoczynku na parafialnym cmentarzu. Śp. ks. Kazimierz Furmańczyk spoczął w miejscu, które w swoim testamencie sam określił jako szczególne, w bliskości kaplicy św. Józefa.

tekst za: www.szaniec.kielce.opoka.org.pl

>> Galeria zdjęć z pogrzebu

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa, prezbiter Kazimierz, którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem, * radował się wiecznie w niebieskiej chwale. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, † który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, * Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Wieczny Odpoczynek racz Mu dać Panie...