Owoc Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego i 20 lat modlitw

Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie zainaguruowało nowy rok formacyjny. Centrum będzie przygotowywać do posługi misyjnej 16 osób - wśród nich jest ks. Grzegorz Pańczyk, który przygotowuje się do podjęcia posługi misyjnej w Afryce.

Wiara chrześcijanina, wiara kapłana, siostry zakonnej, osoby ochrzczonej, winna być misyjna. Papież Franciszek przypomniał nam, że istnieje misyjność wiary. Co to znaczy? Wiara jest albo misyjna, albo nie jest wiarą. Nie jest czymś tylko dla mnie. Musi być przekazywana, musi być oferowana, przede wszystkim poprzez słowo i świadectwo – powiedział bp Jerzy Mazur SVD, przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, 3 września w czasie uroczystej Mszy św. inaugurującej nowy rok formacyjny w Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Papieskich Dzieł Misyjnych, pracownicy agend Komisji Misyjnej, wykładowcy misjologii UKSW, lektorki języków obcych, proboszczowie z zaprzyjaźnionych z Centrum okolicznych parafii.

Witając zebranych przewodniczący Komisji wyraził radość, że niepewny i trudny czas pandemii nie osłabił ducha misyjnego. W tym roku, do posłania misyjnego w Centrum, będzie przygotowywać się 16 osób: siostra zakonna, brat zakonny, 5 osób świeckich oraz kapłan zakonny i 8 kapłanów fideidonistów. 7 osób uda się do Afryki, 5 do Ameryki Łacińskiej i na Alaskę, 4 do Azji.

– Ewangelia zawiera bardzo ważne przesłanie, które Jezus kieruje dzisiaj do was, rozpoczynających rok formacyjny, by dobrze przygotować się do posłania i pracy misyjnej. Chrystus wzywa wszystkich do wypływania na głębię.

Wypłyń na głębię – to znaczy wyjść ze skorupy, którą może otoczyłeś się w swoim życiu kapłańskim, zakonnym lub świeckim; wypłyń do solidnego i głębszego życia duchowego i ewangelizacyjnego; wypłyń na głębię charyzmatu Zgromadzenia – poznaj go na nowo i uczyń swoim. I zarzuć sieci – to znaczy wykorzystaj wszystkie zdolności, czas, siły i środki, aby przynieść jak największy połów. Zaufajcie całkowicie w moc słowa Chrystusa i dajcie się prowadzić Duchowi Świętemu – apelował hierarcha.

– Jako misjonarze i misjonarki żyjcie wiarą i przekazujcie ją tym, do których jesteście posłani. Bo być misjonarzem to być świadkiem Jezusa Chrystusa. Takie świadectwo przyciąga, bo jest czytelne. Takiej wiary my dziś potrzebujemy. To mocna wiara będzie tym znakiem, którym będziemy potwierdzanie naszej misji. Dzisiejszy świat czeka na świętych misjonarzy i misjonarki, bo potrzebuje Chrystusa – mówił ks. bp Jerzy Mazur.

tekst za: www.cfm.misje.pl

>> Galeria zdjęć