Papież Franciszek spotkał się z ks. Marcinem Kowalskim

Prezbiter naszej diecezji, ks. prof. KUL dr hab. Marcin Kowalski, członek Papieskiej Komisji Biblijnej, spotkał się z Papieżem Franciszkiem. Spotkanie miało miejsce na kilka dni przed rozpoczęciem w Polsce Tygodnia Biblijnego.

- Papież wstaje bardzo wcześnie i wcześnie umówił się z nami na spotkanie. Poruszanie się sprawia mu wyraźną trudność, ale kiedy tylko odwrócił się do nas, jego twarz była pełna radości i uśmiechnięta. Skierował do nas piękne słowo po tym jak sam przeżywa swoje cierpienie i chorobę i jak bardzo bliskie są mu te tematy. Mówił dużo o współczuciu, bliskości wobec chorych i cierpiących, o Jezusie który dotyka nie tylko ludzkiego ciała ale także serca i duszy. To było piękne spotkanie – pisze na FB ks. Marcin Kowalski.