Parafia w Chęcinach pomaga Ukraińcom

Wspólnota Parafialna w Chęcinach wspiera pogrążoną w wojnie Ukrainę otaczając ich wsparciem duchowym i materialnym.

1. Na początku działań wojennych wspólnota Kręgu Domowego Kościoła oraz Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprosili parafian oraz dyrekcję i kadrą pedagogiczną z Powiatowego Zespołu Szkół w Chęcinach, a także młodzież z Ukrainy uczącą się w tejże szkole. Cała wspólnota parafialna nieustannie trwa na modlitwie prosząc o pokój po zakończeniu każdej Mszy Świętej.

2. Odpowiadając na apel Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego – w Środę Popielcową i I Niedzielę Wielkiego Postu ofiarami do puszek wspieraliśmy poszkodowanych obywateli Ukrainy. Dodatkowo przedstawiciele Grup Apostolskich (Róże Żywego Różańca, Apostolat Maryjny, Apostolat Margaretka) zorganizowali wśród swoich wspólnot osobną zbiórkę na rzecz poszkodowanych.

3. Młodzież Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży włączyła się w akcje przygotowaną przez Caritas Diecezji Kieleckiej: „Paczka dla Ukrainy”. Parafianie i grupy apostolskie przygotowali 30 paczek dla rodzin ukraińskich, które Rycerze Kolumba z rady działającej przy naszej parafii przewieźli do kieleckiego magazynu Caritas.

4. W IV Niedzielę Wielkiego Postu podczas uroczystości Złożenia Przysięgi Wojskowej przez Żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej w naszej parafii miał miejsce koncert: „Solidarni z Ukrainą”. Parafianie oraz zaproszeni goście wysłuchali utworów w wykonaniu Chóru Parafii Garnizonowej oraz zespołu wocalnego Cantus Dei z tejże parafii.