Parafia w Domaszowicach ma 20 lat

Biskup Kielecki Jan Piotrowski odprawił Mszę św. z okazji 20-lecia parafii bł. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach. Jubileusz uświetnił swoim występem tenor Bogusław Morka.

Parafia została wydzielona z najstarszej kieleckiej parafii p.w. Św. Wojciecha. Erygował ją 30 czerwca 2001 r. Biskup Kielecki Kazimierz Ryczan. Dziś wierni świętowali dwie dekady istnienia wspólnoty. Eucharystii przewodniczył biskup Jan Piotrowski.

– O waszej obecności w zawsze decyduje dojrzałość w wierze, a nie wolny czas, czy atrakcyjność miejsca. Ważne, aby obecne wspólnoty w parafii, a także te, które miały powstać praktykowały wspólnotową adorację Pana Boga. „Tam, gdzie dwaj lub trzej są zgromadzeni w Moje imię tam Jestem i Ja” – mówił w homilii Pasterz naszej diecezji.

Po Mszy Świętej wierni wysłuchali śpiewu tenora Bogusława Morki.

– Dla wspólnot, które mają kilkaset lat dwadzieścia lat to jest nic, ale dla nas – którzy rozpoczynaliśmy „od zera”, to bardzo dużo. Kiedyś nie było tu nic, a teraz robi się wokół kościoła centrum miejscowości. Pierwszym proboszczem był ks. Marek Luty, który zdobył teren pod świątynię, wybudował kaplicę i plebanię. Chciałem kontynuować jego dzieło i dlatego rozpocząłem osiem lat temu budowę nowego kościoła – mówi o historii ks. Dariusz Sieradzy, proboszcz parafii.

Na terenie parafii istnieje ośrodek Rafael, działający w budynku dawnej szkoły podstawowej w Domaszowicach, prowadzony przez Siostry od Aniołów. Jest on ukierunkowany na pomoc i terapię małych dzieci. Drugi ośrodek, w którym prowadzona jest terapia dla małżeństw i młodzieży licealnej, znajduje się przy ul. Cedro Mazur.

tekst za: em.kielce.pl

>> Relacja na stronie Diecezjalnego Radia eM Kielce