Październikowe spotkanie RCS DK online - ruszyła inicjatywa Moderatorów Ruchu Czystych Serc #studiorcs

Ze względu na pandemię COVID-19 spotkania formacyjne Ruchu Czystych Serc, które odbywały się w salce Duszpasterstwa Akademickiego Wesoła 54 odbywają się za online. Wspólnota RCS rozpoczęła więc spotkania w formie zdalnej za pośrednictwem platformy Google Meet. Pierwsze spotkanie zorganizowaliśmy w trzeci poniedziałek października.

Rozmawialiśmy o propagowanej przez redakcję „Miłujcie się!” inicjatywie „Rok dla Jezusa”, dzieliliśmy się wrażeniami i refleksjami związanymi m.in. z Mszą i Adoracją RCS w Busku-Zdroju, a także propozycjami różnych form ewangelizacji, którymi chcemy podzielić się z innymi. Ksiądz przypomniał o tym, że na pierwszym miejscu duchowej formacji każdego członka RCS i człowieka w ogóle jest osobista relacja z Chrystusem obecnym w Eucharystii. Ruch Czystych Serc zaś to wspólnota dla wszystkich tych, którzy uznają czystość za wartość. Chodzi tu zarówno o osoby, które pragną zachować czystość zgodnie ze swoim powołaniem, jak i ci, którzy w różnych okolicznościach doznali wielu zranień i chcą każdego dnia walczyć o czyste serce, odkrywać czystość na nowo.

Spotkanie zakończyliśmy modlitwą różańcową w intencji RCS oraz młodzieży diecezji kieleckiej. Następne spotkanie formacyjne odbędzie się w 3. poniedziałek listopada, na platformie Google Meet.

Z kolei 31 października, w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych, zgromadziliśmy się na wspólną modlitwę Różańcową. Łączyliśmy się za pośrednictwem platformy Google Meet. W modlitwie duchowo towarzyszyli nam m.in. bł. Karolina Kózkówna, patronka RCS, św. Brat Albert, św. Jan Paweł II i św. siostra Faustyna Kowalska.

2 listopada w Kościele Akademickim Św. Jana Pawła II po Eucharystii, w której uczestniczyli członkowie naszej wspólnocie, modliliśmy się przed Najświętszym Sakramentem powierzając Panu Bogu ludzi młodych naszej diecezji.

Kolejne nabożeństwo różańcowe zaplanowaliśmy na 9 listopada o godz. 21:00 na platformie Google Meet.

ZAPROSZENIE

Ze względu na pandemię nie są możliwe stacjonarne spotkania otwarte RCS w poszczególnych diecezjach, dlatego Księża Moderatorzy zaproponowali formę zdalną spotkań, podczas których wszyscy chętni będą mogli wysłuchać m.in. konferencji Jacka Pulikowskiego i świadectw członków wspólnoty RCS.

Przewidziana jest również transmisja modlitwy różańcowej oraz Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Spotkanie online oraz nabożeństwo zakończą się błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Serdecznie zachęcamy do zajrzenia na oficjalny kanał „Miłujcie się!” na platformie YouTube!

Katarzyna Sobota
RCS DK