Pierwsza Rodzinna Majówka Rowerowa w Jędrzejowie

W sobotę, 21 maja2022 r. odbyła się w Jędrzejowie Rodzinna Majówka Rowerowa pod patronatem honorowym Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Pomimo silnego wiatru uczestniczyło w niej 46 osób na czele z ks. Damianem Liwochą - inicjatorem wyprawy.

Zanim uczestnicy wyruszyli w trasę, odbyła się krótka prelekcja dotycząca bezpieczeństwa, którą poprowadzili policjanci, a następnie ks. Dziekan Leszek Sztandera poprowadził wspólną modlitwę i poświęcił rowery.

Rowerzyści przejechali prawie 30 km odwiedzając takie miejscowości jak Ludwinów, Węgleniec, Piaski, Raków, Podlaszcze i Podchojny. Uczestnicy zatrzymywali się przy kaplicach należących do parafii Trójcy Świętej, aby przez wstawiennictwo świętego Jana Pawła II modlić się za rodziny, małżeństwa i dzieci. Majówka zakończyła się piknikiem rodzinnym w ogrodzie parafialnym.

- Nie ma piękniejszego czasu, jak czas spędzony z rodziną, a nie przed telewizorem na kanapie, tylko właśnie aktywnie, na wspólnych wycieczkach. Pomimo wietrznej pogody, było wspaniale, daliśmy radę pokonać całą zaplanowaną trasę. Mamy nadzieję, że to nie ostatni rodzinny rajd rowerowy – wspomina Malwina Bolwińska, która wzięła udział w Majówce Rowerowej wraz z 2-letnią córką Łucją (najmłodszą uczestniczką rajdu, która otrzymała pamiątkowego misia od Biskupa Mariana Florczyka).

Organizatorem Rodzinnej Majówki Rowerowej była Parafia Trójcy Świętej w Jędrzejowie.